12 июня 2014 г.

Зауваження до проету Закону України "Про внесення змін до Конституції України"

На вих № 1213/02/212-14 від 14.05.14р. надсилаємо 
Зауваження 
Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»
до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади)»


  1. До ст.ст.85,116. Пропозиція проекту про передачу від Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України функції «прийняття рішень щодо утворення і ліквідації районів…» фактично робить цей процес непублічним,  від прийняття рішень і обговорення усуваються повноважні представники народу – народні депутати України.   Такий крок  не можна вважати демократичним.
  2. До ст.ст. 118,119. Виконавчу владу в регіонах фактично пропонується передати одній посадовій особі, а саме – голові державного представництва. Чинна редакція встановлює, що виконавчу владу в областях і районах здійснюють колегіальні органи – місцеві державні адміністрації. У випадку, якщо зазначена посадова особа не зможе  з якихось причин виконувати передбачені законопроектом  функції, утвориться зона (або навіть зони) безвладдя, що може мати  негативні наслідки.
  3. До ст.133. Стосовно районів і громад – потрібно встановити чіткі критерії, за якими визначатимуться ці адміністративні одиниці. Інакше може статися так, що органи влади через їхнє укрупнення шляхом об- єднання існуючих сіл, селищ, міст, районів віддалятимуться від місця проживання людини і, зрештою, від самої людини. Це – не на користь людини і повторює  вади попередніх проектів реформування адміністративно – територіального устрою України, які не знайшли підтримки у суспільстві і тому не були реалізовані.
  4. До ст.ст.ст. 140, 142,143. Розмежування повноважень виписано   занадто загально. Зокрема, передбачені проектом «принцип субсидіарності », або формула  «виходячи з обсягу і характеру завдань…» тощо є  загальними, які неоднозначно розумітимуться  депутатами, і посадовцями і, як результат, це спричинить низьку ефективність управління загалом.
  5. До ст. 145. Положення чинної редакції про те, що права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку, є на перший погляд формальним, але водночас воно надзвичайно важливе, оскільки закріплює важливість інституту місцевого самоврядування, застерігаючи органи державної влади, посадових і службових осіб від спокуси обмежити права місцевих громад або продиктувати їм свою волю.

Загальний висновок.

Законопроект  потребує  детального доопрацювання з тим, щоб саме в Конституції України (а не потім в законах)  були виписані  конкретні норми, які визначають поняття місцевих громад, обсяг повноважень місцевих органів влади,  механізми фінансування місцевих і загальнодержавних витрат тощо.

Тво Президента 
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»                       В.Березін

Источник: http://www.souzchernobyl.org/

Комментариев нет:

Отправить комментарий