На вих № 1213/02/212-14 від 14.05.14р. надсилаємо
Зауваження
Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»
до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади)»
- До ст.ст.85,116. Пропозиція проекту про передачу від Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України функції «прийняття рішень щодо утворення і ліквідації районів…» фактично робить цей процес непублічним, від прийняття рішень і обговорення усуваються повноважні представники народу – народні депутати України. Такий крок не можна вважати демократичним.
- До ст.ст. 118,119. Виконавчу владу в регіонах фактично пропонується передати одній посадовій особі, а саме – голові державного представництва. Чинна редакція встановлює, що виконавчу владу в областях і районах здійснюють колегіальні органи – місцеві державні адміністрації. У випадку, якщо зазначена посадова особа не зможе з якихось причин виконувати передбачені законопроектом функції, утвориться зона (або навіть зони) безвладдя, що може мати негативні наслідки.
- До ст.133. Стосовно районів і громад – потрібно встановити чіткі критерії, за якими визначатимуться ці адміністративні одиниці. Інакше може статися так, що органи влади через їхнє укрупнення шляхом об- єднання існуючих сіл, селищ, міст, районів віддалятимуться від місця проживання людини і, зрештою, від самої людини. Це – не на користь людини і повторює вади попередніх проектів реформування адміністративно – територіального устрою України, які не знайшли підтримки у суспільстві і тому не були реалізовані.
- До ст.ст.ст. 140, 142,143. Розмежування повноважень виписано занадто загально. Зокрема, передбачені проектом «принцип субсидіарності », або формула «виходячи з обсягу і характеру завдань…» тощо є загальними, які неоднозначно розумітимуться депутатами, і посадовцями і, як результат, це спричинить низьку ефективність управління загалом.
- До ст. 145. Положення чинної редакції про те, що права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку, є на перший погляд формальним, але водночас воно надзвичайно важливе, оскільки закріплює важливість інституту місцевого самоврядування, застерігаючи органи державної влади, посадових і службових осіб від спокуси обмежити права місцевих громад або продиктувати їм свою волю.
Загальний висновок.
Законопроект потребує детального доопрацювання з тим, щоб саме в Конституції України (а не потім в законах) були виписані конкретні норми, які визначають поняття місцевих громад, обсяг повноважень місцевих органів влади, механізми фінансування місцевих і загальнодержавних витрат тощо.
Тво Президента
ВГОІ «Союз Чорнобиль України» В.Березін
Источник: http://www.souzchernobyl.org/
Комментариев нет:
Отправить комментарий