16 января 2013 г.

«Підсумки роботи ВГОІ «Союз Чорнобиль України»

Керівникам громадських організацій ВГОІ «Союз Чорнобиль України» (Прошу ознайомити членів організації)
Вих.№ 3
від 08.01.2013р.
Керівникам громадських організацій
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»
(Прошу ознайомити членів організації)

«Підсумки роботи ВГОІ «Союз Чорнобиль України»
з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи
за 2012 рік»

З 1 січня 2012 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011р. «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Внаслідок мінімальна пенсія за інвалідністю збільшилась з 600 грн. на місяць до 1800 грн., а середня пенсія збільшилась з 1200 грн. на місяць до 3000 грн.  Заробітна плата чорнобильців була осучаснена за показниками середньої заробітної плати по Україні 2006 року, тобто чорнобильці-інваліди були зрівняні у правах щодо нарахування пенсій з інвалідами, які отримують пенсію, внаслідок каліцтва на виробництві. Основні положення постанови №1210 широко обговорювались у всіх організаціях «Союзу Чорнобиль України» та були підтримані. Громадська дискусія з цього питання проводилась в наших організаціях з 2004 року. Були проведені слухання на засіданнях Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України», Центральної Ради  ВГОІ «Союз Чорнобиль України»,  а в листопаді  2008 року на 12-й Всеукраїнській конференції ВГО «Союз Чорнобиль України», де були загалом  схвалені.


ВГОІ «Союз Чорнобиль України» завжди  послідовно виступав за виконання вимог ч.2, ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», тобто (3 гр. інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком, 2 гр. інвалідності – 8 мінімальних пенсій за віком, 1гр. інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком).  Але ми добивалися, щоб такі розміри пенсій були у всіх чорнобильців, а не лише щоб їх отримувала достатньо вузька категорія осіб, яка використовувала різні, в тому числі заборонені методи, яким за рішеннями судів були нараховані пенсії 8 000 грн., 17 000грн., 30 000грн. Їм також нараховувались  компенсації за начебто недоотримані пенсії за минулі роки від 100 000 грн. до 750 000 грн. Вся суть цього «шкурництва» полягала в тому, що  рішення судів виконувались не за рахунок держави, а за рахунок коштів державного чорнобильського фонду, тобто за рахунок інших чорнобильців (щоб виконати рішення суду щодо до одного такого «хитромудрого щасливчика» необхідно було забрати пенсії у 30 інших чорнобильців, так як у них не було ані грошей, ані здоров’я для участі в судових тяганинах).
В бюджеті України на 2012 рік фінансування чорнобильців  у порівнянні з 2011 роком збільшено з 7,7млрд.грн. до 10,5 млрд.грн., а пенсійний фонд  з 3,5 млрд.грн. до 5,2 млрд.грн., бюджетна програма комплексного медично-санітарного забезпечення чорнобильців зросла з 6 млрд.грн. до 24 млрд.грн., а після корегування Державного бюджету за підсумками І кварталу (в зв’язку з дорученням Президента України) зросла до 48 млн.грн. Також була відновлена програма будівництва житла для чорнобильців, яка була ліквідована Урядом Ю.Тимошенко. На 2012 рік спочатку було виділено 55 млн.грн., а після доручення Президента України фінансування програми збільшилось до 150 млн.грн. Понад кошти, передбачені Державним бюджетом на 2012 рік, згідно доручень Прем’єр-міністра М.Азарова, було виділено ДУ «Національному Науковому центру радіаційної медицини» 12,6 млн.грн., для завершення будівництва патолого-анатомічного корпусу  і виконання проектних робіт по реабілітаційному центру. Тобто, частина ініціатив ВГОІ «Союз Чорнобиль України» була підтримана державою, і це в умовах економічної кризи. Подібного зростання фінансування чорнобильських програм не відбувалося з 2005 року, коли Уряд Ю.Єханурова серйозно підвищив розміри пенсій чорнобильцям.
В першому півріччі 2012 року, ще до утворення комісій по реставрації заробітної плати учасникам ЛНА на ЧАЕС багатьом чорнобильців нашої організації допомогли перерахувати пенсії в бік збільшення.


20 квітня 2012р. відбулася серйозна робоча зустріч Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. з керівництвом ВГОІ «Союз Чорнобиль України», на якій головним питанням були пропозиції ВГОІ «Союз Чорнобиль України» щодо підвищення пенсій учасникам ЛНА на ЧАЕС, евакуйованим, постраждалому населенню,  які не отримали інвалідність.


Прем’єр-міністр  погодився з тим, що пенсія від 900 грн. до 1200 грн. на місяць явно недостатня для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС і з цього приводу він дасть доручення підготувати пропозиції Пенсійному фонду України, Міністерству соціальної політики України, Міністерству фінансів України.


З 1 травня 2012 року всім пенсіонерам та інвалідам України осучаснили заробітну плату за показниками середньої заробітної плати 2007 року, але 60 000 інвалідів з числа учасників ЛНА на ЧАЕС не отримують пенсії на підставі осучаснення заробітку. Азаров М.Я. заявив, що це несправедливо, тож необхідно прийняти рішення по відповідному осучасненню заробітної плати учасникам ЛНА на ЧАЕС.


Ми поінформували Прем’єр-міністра України, що в 2010р. закінчився термін Загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Необхідно завершити розробку подальшої концепції цієї програми та винесення її на широке обговорення.


Була обговорена проблема соціального та медичного забезпечення дітей, які народилися від учасників ЛНА на ЧАЕС та евакуйованих після досягнення ними 18 років. Нами було запропоновано за основу розробки такої програми  взяти досвід реалізації медичних програм, який здійснює Уряд Японії протягом 67 років стосовно до 3-го покоління жертв ядерних бомбардувань. Азаров М.Я. підтримав розробку цієї програми, але заявив, що всі ці пропозиції повинні бути обґрунтовані та мати надійне забезпечення бюджетними коштами, а тому Міністерству соціальної політики України, Міністерству охорони здоров׳я України, Міністерству фінансів України, Академії медичних наук України будуть дані відповідні доручення.


З березня 2012 року ВГОІ «Союз Чорнобиль України» ініціював створення Міжвідомчої комісії по реставрації заробітної плати за роботу в зоні відчуження учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, тому що були ліквідовані через банкрутства тисячі державних підприємств, розформовані сотні військових частин, а представники Пенсійного фонду України вимагають оригінали довідок, від них. ВГОІ «Союз Чорнобиль України» обґрунтував, що на розгляд таких комісій надійде близько 4-6 тисяч заяв від чорнобильців, при позитивному їх розгляді на підвищення пенсій необхідно буде від 8 до 10 млн.грн. на 2013 рік. Наші пропозиції були активно підтримані Віце-прем׳єр-міністром України –Міністром соціальної політики України С.Л.Тігіпком, але ми зустріли серйозну протидію та небажання створювати таку комісію з боку заступника Міністра соціальної політики України Дроздової Л.М. та керівництва Пенсійного фонду України, які посилались на те, що робота таких комісій відніме багато часу їх роботи. Мало того, противники створення цієї комісії пропонували встановити конкретний перелік документів, який повинен бути представлений на розгляд комісії, а також представити керівництву Пенсійного фонду України право не виконувати рішення цієї комісії. Фактично С.Л.Тігіпко, спираючись на громадську підтримку «Союзу Чорнобиль України», з голосу (поза порядком денним) провів Постанову  КМУ «Про комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу  (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках», але голова комісії Л.Дроздова так і не зібрала засідання Центральної комісії.


На робочих нарадах протягом червня-липня 2012 року, які проводив С.Л.Тігіпко та в якій брали участь керівники ВГОІ «Союз Чорнобиль України», розглядались питання осучаснення заробітної плати за показниками середньої заробітної учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, розробки Державної програми - Закону по соціальному захисту дітей Чорнобилю. Але з середини вересня до кінця 2012 року С.Л.Тігіпко перебував у відпустці, тож розробка програм зупинилась. Тим більше, що керівництво Пенсійного фонду України взагалі пішло на обман, заявивши про те, що на осучаснення пенсій учасникам ЛНА на ЧАЕС потрібно більше 2 млрд.грн., хоча раніше на робочих нарадах розглядались витрати на підвищення пенсій (за підрахунками СЧУ) 465 млн.грн. на рік, за підрахунками Пенсійного фонду України - 520 млн.грн, тобто цілком реальні для виконання витрати. По програмі «Діти Чорнобилю» в Міністерстві соціальної політики України, з׳явились заперечення, що начебто відсутня кількість дітей, яким потрібно буде забезпечити медичний та соціальний  захист і вони не в змозі  визначити річні витрати цієї програми. Насправді, за оцінками АМН України та ВГОІ «Союз Чорнобиль України» дітей, яким буде потрібна довготривала медична допомога в України 30-35 тисяч. На щорічну диспансеризацію, вибіркове стаціонарне лікування та на лікування тяжкохворих дітей, потрібно 30-32 млн.грн. на рік.


В червні 2012 року за ініціативою Віце-прем’єр-міністра України Тігіпка С.Л. та за громадської підтримки ВГОІ «Союз Чорнобиль України» були внесені зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якими чорнобильці, замість санаторних путівок отримували б ваучери, тобто, ліквідувалася основа кримінальних схем з «відкатами» в ході конкурсів-тендерів. Це перспективний крок, але для реалізації необхідні нормативні документи Кабінету Міністрів України по новій системі оздоровлення чорнобильців. Проте з вини керівництва Міністра Мінсоцполітики України досі відсутнє Положення щодо оздоровлення чорнобильців в 2013 році. Тому в першому півріччі 2013 року зривається санаторне оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ще більш небезпечним є те, що Уряд України і обласні адміністрації будуть не в змозі провести літнє оздоровлення чорнобильських дітей у 2013 році. Тобто з вини керівництва Мінсоцполітики, виникли три серйозних проблеми, які  призведуть до серйозної соціальної напруги серед мільйонів чорнобильців це:
  1. Осучаснення заробітної плати ліквідаторів;
  2. Санаторне оздоровлення чорнобильців;
  3. Неефективна робота комісій з реставрації заробітної плати.
По цих проблемах необхідно знайти шляхи вирішення вже на початку 2013 року.


У вересні 2012 року Центральна Рада ВГОІ «Союз Чорнобиль України» звернулася до всіх чорнобильців України із закликом, щоб на виборах до Верховної Ради України голосувати за Партію регіонів, тому що в її програмі найбільш конкретні пропозиції гарантій соціального захисту населення України, а також це є запорукою того, що положення Меморандуму між Урядом та ВГОІ «Союз Чорнобиль України» будуть виконуватися. Проте в програмах об’єднаної опозиції, партії «УДАР» та партії «Свобода» взагалі відсутні конкретні положення соціального захисту населення України.


ВГОІ «Союз Чорнобиль України» напрацювала концепцію дій по соціально-економічному відродженню зон Чорнобильської катастрофи, в липні 2012р. у Волинській області було організовано та  проведено Всеукраїнський науково-практичний симпозіум по розробці комплексного підходу до рішень соціальних, медичних, економічних проблем зон Чорнобильської катастрофи. В роботі симпозіуму взяли участь експерти, науковці, спеціалісти міністерств та відомств Уряду України. Пропозиції ВГОІ «Союз Чорнобиль України» були підтримані та знайшли додаткові обґрунтування в ході симпозіуму. Концепція Загальнодержавної програми соціально-економічного розвитку зон Чорнобильської катастрофи була подана на розгляд Уряду та Національного агентства з управління зоною відчуження, головам обласних державних адміністрацій, регіонів де є забруднені території.  Йде дискусія. У розробці положень концепції соціально-економічного розвитку зон Чорнобильської катастрофи додаткові пропозиції внесли Яценко В.М. – Віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України», голова Волинської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Кухтій Р.А., голова Львівської  обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України»
Смеречинський В.Б., доктор медичних наук Лущик У.Б.


За 2012 рік за представленнями обласних організацій були оплачені складні курси лікувань, хірургічні операції, протезування та ендопротезування 101 людині, у т.ч. 5 дітям. Це були безнадійні ситуації, але вдалося врятувати життя людей. Відзначаю професійну роботу в підготовці документів для надання медичної допомоги голови Житомирської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Герман В.Д. та голови Рівненської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Хилі Г.А. Із Запорізької та Кіровоградської організацій, за всі роки існування «Союзу Чорнобиль України» не надійшло жодного представлення для надання медичної допомоги чорнобильцям. Щоб своєчасно провести проплати всіх цих курсів лікування багато попрацювали Березін В.О. – голова виконкому ВГОІ «Союз Чорнобиль України», Орловська К.Д.- головний бухгалтер ВГОІ «Союз Чорнобиль України», Яременко В.В. – фінансист ВГОІ «Союз Чорнобиль України».


Протягом 2012 року відбулося 3 засідання Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та 6 засідань Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України», на яких у відкритому режимі обговорювались та приймались рішення від Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Велику роботу з військовими архівами протягом року провели Вовк А.А. та Нечепоренко І.І., десятки людей отримали необхідні довідки про підтвердження статусу.


Протягом року на адресу ВГОІ «Союз Чорнобиль України» надійшло 1286 листів та заяв від чорнобильців, які були кваліфіковано розглянуті секретаріатом ВГОІ «Союз Чорнобиль України» (Ткачова О.В. – помічник Президента ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та Макаревич Н.П. – секретар ВГОІ «Союз Чорнобиль України»), завдяки чому по в   еликій кількості звернень були прийняті позитивні рішення.


Багато зробили для роботи Міжвідомчої комісії по реставрації заробітної плати обласні організації Донецької області (Стружко Є.П.), Харківської області (Вінник А.І.), Луганської області (Волчанський І.П.).


Обґрунтування щодо осучаснення заробітної плати та щодо підвищення пенсій учасникам ліквідації аварії, евакуйованим та постраждалому населенню напрацювали Кобчик В.П. – Віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України», Болтенков В.М. – Віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України».



Окремо про оцінку дій, так званої «об’єднаної чорнобильської опозиції», яка ніколи не зможе об’єднатися, як ніколи не об’єднуються «павуки в одній банці». Єдиною яскравою акцією,  завдяки якій опозиція отримала ПЕРЕМОГУ – це те, що в листопаді 2012 року Президента ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та двох жінок (співробітниць ВГОІ «Союз Чорнобиль України»), які перебували разом з Президентом для проведення зустрічі з чорнобильцями м.Лубни та районів, кілька десятків хамів на підпитку з плакатами, нецензурною лайкою, погрозами до розправи не пропустили до зали кінотеатру «Київська Русь», хоча все одно Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» провів зустріч з чорнобильцями в парковій зоні. Переговори, які вели псевдолідери псевдочорнобильських організацій з заступником секретаря Секретаріату Кабінету Міністрів України  виявили, що опозиція «ніжайше» просить тільки тим, хто раніше за всіх отримав судові рішення, виплатити 6, 8, 10 мінімальних пенсій за віком. «Союз Чорнобиль України» добивається, щоб такі пенсії були у всіх чорнобильців, а не лише у «шкурників». Безглуздість цих переговорів була очевидна, але ці, начебто, переговори Уряду з «чорнобильською громадськістю» дало привід  керівництву Мінсоцполітики та Пенсійному фонду України відкласти реальні і обґрунтовані рішення Уряду щодо підвищення пенсій чорнобильцям на підставі пропозицій ВГОІ «Союз Чорнобиль України». Це «проституція» і відверта зрада  інтересів чорнобильців. Інформація, яка поширюється цими негідниками ґрунтується на домислах й базується на лютій ненависті до тих, хто ліквідував аварію на проммайданчику ЧАЕС, а не знаходилися в обозі.


Великі побоювання  викликає й те, що Державний бюджет на 2013р. прийнятий під раніше існуючі міністерства та відомства. А за Указами Президента України створені нові Державні установи, положення і функції яких поки не відомі. Крім того, в більшості областей ліквідуються чорнобильські підрозділи в структурах обласної виконавчої влади.


У зв’язку з цим ВГОІ «Союз Чорнобиль України» звертається до Президента України В.Ф.Януковича та Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова щодо якнайоперативнішого завершення реформування органів виконавчої влади, не допустивши при цьому будь-якого ущемлення інтересів постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також врахувати пропозиції ВГОІ «Союз Чорнобиль України» при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» за підсумками І кварталу 2013 року.


Головними завданнями на 2013 рік вважаю:


Перше, найважливіше. Підвищення пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕНС та евакуйованим, які не встигли отримати статус інвалідів.


Друге, провести осучаснення заробітної плати в зоні відчуження за показниками  середньої заробітної плати за 2007 рік, як всім громадянам України.


Третє, домогтися від керівництва Мінсоцполітики України до кінця лютого 2013 року напрацювати комплекс нормативних документів по оздоровленню чорнобильців. В разі невиконання цієї  вимоги, ВГОІ «Союз Чорнобиль України» прагнутиме  відставки керівництва Мінсоцполітики України.


Четверте, домагатися, щоб Указом Президента України був створений Державний комітет з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, тому що Указами Президента України функції подолання наслідків Чорнобильської катастрофи розпорошені між 6 відомствами. Необхідна координація, контроль за цільовим використанням коштів й пріоритетність виконання програм.


П’яте. В зв’язку з відсутністю Загальнодержавної програми «Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи» (яка втратила чинність 2010 року) ВГОІ «Союз Чорнобиль України» наполягатиме, на тому, щоб протягом 2013 року була напрацьована та прийнята Верховною Радою України  програма-Закон України «Щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на наступні 10 років».


Шосте. В рамках   Загальнодержавної програми «Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи» необхідно розробити розділ  щодо соціально-економічного розвитку територій, які зазнали радіоактивного впливу. При цьому рівень соціального захисту людей, які проживали з моменту аварії на ЧАЕС на цих територіях не буде змінений.


Сьоме. До кінця лютого 2013 року необхідно добитися від керівництва Мінсоцполітики України ефективності роботи Центральної комісії з реставрації заробітної плати учасників ЛНА за роботу в зоні відчуження в 1988-1990р.р.


Необхідно домогтися того, щоб за дорученням Уряду Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров’я, Академія медичних наук розробили концепцію Загальнодержавної програми-Закон України  «Про дітей Чорнобиля», тобто про тих дітей, які народилися від учасників ліквідації аварії та евакуйованих на довготривалий період.(будемо планувати науково-практично обговорення з цього питання на засіданні Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» на квітень 2013р.).  Необхідно встановити справедливість по відношенню до вдів та сиріт, щоб після смерті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС вони отримували пільги, незалежно від причинного зв’язку смерті з аварією на ЧАЕС, тобто прирівняти пільги цих категорій до пільг вдів та сиріт ветеранів Великої Вітчизняної війни.
        
З повагою,

   Президент
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»                                  Андреєв Ю.Б.


ИСТОЧНИК

4 комментария:

  1. Анонимный16.01.2013, 23:46

    Привет от срочников! Чтоб ты андреев ...
    Ну, короче, ты понял, жополиз!

    ОтветитьУдалить
  2. Анонимный17.01.2013, 17:38

    как союз оценил свою "дияльнисть"?

    ОтветитьУдалить
  3. Анонимный17.01.2013, 19:11

    андрееву привет от 2 категории ликвидаторов(будущих инвалидов) за обещанные пенсии!!!

    ОтветитьУдалить
  4. Анонимный30.01.2013, 20:03

    андреев ты немечтай тчо наши страдания пройдут сами по себе,ты завсе ответиш сука!!!

    ОтветитьУдалить