Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, стали предметом обговорення під час засідання Центральної Ради Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Участь у ньому взяли представники Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, іністерства соціальної політики, Пенсійного фонду, Державної служби з надзвичайних ситуацій, броварських районної державної адміністрації та районної ради.
Серед питань, які обговорювали: виконання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України»; виконання бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв’язку з ліквідацією Міністерства з питань надзвичайних ситуацій; питання підвищення соціального та медичного забезпечення дітей після досягнення повноліття, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження тощо.
На думку президента ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Юрія Андреєва, фінансування чорнобильських програм має бути збільшено. Промовці наголошували на необхідності відновлення статті 54 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в попередній редакції (до прийняття Закону №107-VІ від 28.12.2007 року). Адже сьогодні, відповідно до державного бюджету на 2013 рік, порядок нарахування пенсій особам, віднесеним до першої категорії, та у зв’язку із втратою годувальника, встановлює Кабінет Міністрів, виходячи з наявних фінансових ресурсів. Водночас рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року частини третю та четверту статті 54 в редакції Закону №107-VІ від 28.12.2007 визнано неконституційними. У зв’язку з цим стаття 54 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», не є чинною.
Одним із проблемних питань учасники засідання назвали також незадовільну роботу комісій із визначення даних про зарплату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986—1990 роках. За їхніми словами, громадяни, маючи документи про участь у ліквідації наслідків аварії на
ЧАЕС, не мають змоги одержувати заслужену пенсію, бо у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, військової частини без правонаступника не змогли надати до органів Пенсійного фонду довідку про заробіток за виконання робіт у зоні відчуження у 1986—1990 роках.
Конструктивний діалог, який відбувся під час заходу, засвідчив: голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех («Свобода») налаштована на співробітництво і взаємодію з ВГОІ «Союз Чорнобиль України». Депутат наголосила: пенсійне забезпечення чорнобильців залишається серед нагальних проблем. За її словами, їх розв’язання, зокрема, потребує виконання судових рішень щодо пенсійного забезпечення чорнобильців. Крім того, депутат повідомила: щодо проблем соціального забезпечення чорнобильців комітет ініціюватиме проведення парламентських слухань.
Вл. інф.
ДОСЛІВНО
Народний депутат Ірина СЕХ:
«У державному бюджеті на 2013 рік на виконання судових рішень щодо пенсійного забезпечення чорнобильців передбачено 154 мільйони гривень за реальної потреби 11 мільярдів».
Народний депутат Ірина СЕХ:
«У державному бюджеті на 2013 рік на виконання судових рішень щодо пенсійного забезпечення чорнобильців передбачено 154 мільйони гривень за реальної потреби 11 мільярдів».
а;ндрєєв просить збільшити фінансування! Подумайте як цкй "президентик" використовує державні гроші? Організовує триденні п"янки в Пуховке, проплачує конкретні грошенята власнику будинку відпочинку в Пухівці! Завжди на проведення ЦР вистачало чотирьох годин в приміщені офісу СЧУ! Хіба дурно витрачені бюджетні кошти покращують життя чорнобильців? Контролюючим органам є над чим працювати.
ОтветитьУдалитьМіністру соціальної політики України Н. Королевській
ОтветитьУдалитьЩодо прийняття Державної програми «Діти Чорнобиля»,
на виконання Рішення Центральної Ради від 27.02.2013 р.
Шановна Наталіє Юріївно!
До громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» надійшов лист Міністерства соціальної політики України за № 66/20/112-13 від 23.01.2013 щодо бюджетних затрат по виконанню Державної програми - Закону про соціальний захист дітей Чорнобиля.
Ми не погоджуємось з оцінкою Міністерства соціальної політики України по кількісному складу дітей, яких необхідно захистити, вона набагато завищена. Розрахунки необхідно проводити для 5 тис. дітей, котрі народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986-1987 рр., і працювали на промисловому майданчику, та - 15 тис. дітей, які народились від евакуйованих в 10- км зоні - зони відчуження ЧАЕС. І загальна цифра становить - 20 тис. дітей. Також завищена сума на щорічне медичне обстеження дітей , ми вважаємо, що на диспансеризацію необхідно виділити 100 грн. на кожну дитини, тобто 2 млн. грн. на рік.
так будет с пенсиями чернобыльцев!
а. Розрахунки необхідно проводити для 5 тис. дітей, котрі народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986-1987 рр. ОГО-ГО!
ОтветитьУдалить