2 июля 2013 г.

Із чорнобильської зони не переселилися, щоб не втратити пільги.

Павло Бондаренко - місцевий мешканець, каже, жити у чорнобильській зоні складно, але можнаУ селі Киселів, яке ось вже 27 років є чорнобильською зоною, досі живуть люди. Свого часу для них збудували нове село, однак переїздити туди вони відмовилися.


- Проблема населеного пункту Киселів довго була невирішеною. Під будівництво Нового Киселева виділили землю, яка територіально належала місту Чернівці, - пояснює начальник відділу з чорнобильських виплат департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Наталія Тимчук. - А забудовником цього житлового масиву була Кіцманська РДА, відповідно і фінансування здійснювалось через неї. Внесення змін до меж населених пунктів – прерогатива Верховної Ради.


Лише кілька років тому ухвалили рішення, відповідно до якого територію Нового Киселева включили до Кіцманського району (Мамаївської сільради). Тоді ж було вирішено питання із пропискою цих переселенців, адже до цього вони мали лише акти про передачу незавершеного будівництва, які не давали права власності, а отже і прописані там не були. Це одна із причин, чому, на мою думку, не всі мешканці забрудненого радіацією Киселева виїхали до нового села. Інша причина – вони не переїхали, бо у такому разі втратили б державні компенсації та пільги. Усе це привело до того, що Новий Киселів тривалий час був незаселеним.

Змушувати людей переселитися з Киселева до нового села ніхто й не намагався, бо це суперечило б Конституції. Щодо того, чи є небезпека для життя і здоров'я цих людей зараз – щороку облСЕС відбирає проби молока і картоплі на зараженій території та здійснює аналіз на кількість радіонуклідів. Так ось, протягом останніх кількох років, відповідно до результатів досліджень, перевищення норм радіонуклідів у цих продуктах не було зафіксовано.

ИСТОЧНИК : http://vidido.ua/

1 комментарий:

  1. Анонимный02.07.2013, 23:53

    В стране останется только одна «Зона свободная от Семьи Ян.......» - это Чернобыльская зона…

    ОтветитьУдалить