8 октября 2013 г.

Допоможіть отримати присуджені кошти

Ще у 2011 році Димитровський міський суд зобов’язав управління ПФУ в Димитрові Донецької області здійснити нарахування на мою користь недоплаченої допомоги як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Оскільки Пенсійний фонд добровільно цього не зробив, я отримала в суді виконавчий лист і передала його на виконання виконавчої служби.

Однак своєю постановою від 22 лютого 2012 року державний виконавець виконавче провадження закінчив на підставі того, що ПФУ підвищення до пенсії нарахував, проте не має коштів його виплатити. Що робити в такій ситуації?

Віра ПЛАТОНОВА.

Димитрів Донецької області.

Відповідає юрист Ярослав ГРУЩИНСЬКИЙ:

— Нині з такою ситуацією стикається велика кількість чорнобильців та дітей війни, які через суд змогли відстояти своє право на пільги, однак не можуть отримати гроші. Тож пояснюватимемо все по черзі.

Раніше виконанням судових рішень щодо пільг займалася виконавча служба. З прийняттям Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі — закон) функція виконання судових рішень у справах, відповідачем в яких є державні органи, перейшла до Державного казначейства. Тож і звертатися потрібно після суду одразу туди, минаючи виконавчу службу.

Закон набрав чинності з 1 січня 2013 року. З цього моменту, судячись з державними органами, зокрема Пенсійним фондом, правильно просити у суду не «зобов’язати здійснити виплати», а «стягнути виплати». Адже Держказначейство не змушує державний орган здійснити виплати, а відповідно до нового закону просто списує кошти з рахунку.

Що ж робити, якщо судове рішення було прийнято до набрання чинності законом? У Кодексі адміністративного судочинства є стаття 263, вона передбачає — якщо є обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, суд може винести ухвалу про зміну порядку виконання судового рішення. Тож потрібно звернутися до суду, який постановив рішення, з заявою про зміну порядку виконання судового рішення з урахуванням закону.

Суд має розглянути це питання протягом 10 днів. Ймовірність того, що ваше прохання буде задоволено, досить велика. Вищий адмінсуд потурбувався та видав нижчестоящим судам рекомендацію — задовольняти такі заяви.

Після суду, якщо виконанням судового рішення до цього займалася виконавча служба, необхідно звернутися до державного виконавця з заявою про повернення виконавчого листа. При цьому треба посилатися на статтю 47 Закону «Про виконавче провадження».

Маючи на руках судове рішення, ухвалу про зміну порядку виконання рішення, а також виконавчий лист, можна звертатися до Державного казначейства. Там вас попросять надати зазначені документи та написати заяву, повідомивши банківські реквізити, на які ви бажаєте отримати кошти.

Тут також потрібно враховувати, що для звернення до Державного казначейства встановлено граничний термін. Він становить один рік з моменту винесення судом рішення. При цьому не враховується строк перебування документів у виконавчій службі.

Якщо ж строк все-таки пропущено, можна звернутися до суду, що ухвалив рішення, з заявою про поновлення пропущеного строку. Це передбачено статтею 261 Кодексу адміністративного судочинства. Суд може поновити строк для звернення до Державного казначейства у випадку, якщо визнає причини поважними. Відповідне рішення суд приймає протягом 10 днів.

Источник: http://www.golos.com.ua/

Комментариев нет:

Отправить комментарий