25 марта 2014 г.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Всеукраїнська громадська організація інвалідів „Союз
Чорнобиль України"
вул. Ю.Коцюбинського, З,
м. Київ,
04053
Секретаріат Кабінету Міністрів України



Про розгляд звернення громадської організаці


Міністерство соціальної політики України на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 14.02.2014 № 1472/0/2-14 розглянуло запит ВГОІ „Союз Чорнобиль України" від 07.02.2014 № 87 стосовно внесення змін до Типового положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі - Типове положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №886 „Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1986-1990 роках", та повідомляє.

Листом від 22.11.2013 № 1060/20/112-13 було надано відповідь стосовно порушеного питання.


Щодо проведення семінарських навчань стосовно роботи регіональних комісій з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

В грудні 2012 року та у грудні 2013 року Мінсоцполітики проведено семінари, у ході яких порушувалися питання щодо роботи регіональних комісій з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Наразі в Мінсоцполітики опрацьовується питання стосовно проведення чергового семінару.

Щодо створення комісій з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках на рівні виконкомів (ра йдержадм ін істрацій).

Мінсоцполітики щотижнево отримує звіти від регіональних комісій з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, в яких зазначається кількість рішень щодо видачі та відмови у видачі довідки про заробітну плату за виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також щодо кількості справ, що перебувають на опрацюванні в регіональних комісіях.

Виходячи з наданої регіональними комісіями інформації, вважаємо, що на цей час підстав для роботи комісій з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках на рівні виконкомів (райдержадміністрацій) немає.

Щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №886 „Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1986-1990 роках", якою затверджено Типове положення, у частині надання вирішального та дорадчого голосу окремим членам комісії.

Відповідно до частини п'ятої статті 21 Закону України від 22.03.12 №4572-VI „Про громадські об'єднання" громадські об'єднання мають право брати участь у порядку, визначеному законодавством, у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об'єднаннями та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.

Так, згідно з пунктом 3 Типового положення до складу центральної комісії входять спеціалісти з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, правового забезпечення та інших структурних підрозділів Мінсоцполітики, представники органів Пенсійного фонду України, Укрдержархіву і всеукраїнських громадських організацій ( за згодою), які мають місцеві осередки в усіх регіонах.

До складу регіональної комісії входять спеціалісти з питань праці, правового забезпечення, контролю за призначенням пенсій та інших підрозділів Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, обласних, міських головних управлінь праці та соціального захисту населення, представники органів Пенсійного фонду України, Укрдержархіву і всеукраїнських громадських організацій ( за згодою), які мають місцеві осередки в усіх регіонах.

Рішення приймається центральною і регіональною комісією, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на її засіданні членів комісії.

На засіданнях комісій враховується думка кожного члена комісії, які мають рівні права при обговоренні, голосуванні та прийнятті рішення. У разі незгоди з прийнятим рішенням центральної або регіональні комісії член комісії письмово викладає свою позицію, яка додається до протоколу засідання. 

Враховуючи зазначене, підстав для внесення змін до Типового положення у частині надання права вирішального голосу представникам всеукраїнських громадських організацій (за згодою), які мають місцеві осередки в усіх регіонах, не вбачається.

Водночас повідомляємо, що порушене питання потребує детального вивчення.

Тому, з метою виявлення неврегульованих Типовим положенням питань до регіональних органів соціального захисту направлено запити з проханням надати пропозиції стосовно доцільності та необхідності внесення змін до зазначеної вище постанови (лист від 18.02.14 №112/20/112-14).


Заступник Міністра                                                                     Л.Дроздова

Источник: http://www.souzchernobyl.org/

Комментариев нет:

Отправить комментарий