Від
атомної катастрофи на ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року,
постраждало майже чотири мільйони українців. Нині тільки в Калуші
налічується 276 осіб (208 ліквідаторів, 33 евакуйованих й 35
переселених), яких зачепив Чорнобиль.
Результати обстеження чорнобильців свідчать, що відсоток здорових серед них щороку зменшується. У місті зараз налічується 57 інвалідів, які мають І категорію, тобто група інвалідності й причинний зв’язок захворювання пов’язаний з аварією на ЧАЕС. Крім того, є вже одна дитина, яка перейшла в групу дорослих із вродженою патологією органу слуху.
З
1986 року в Калуші помер 81 чорнобилець (71 ліквідатор, по п’ять
евакуйованих і переселених). Першочерговою причиною смерті є
серцево-судинна система (40,5%), на другому місці – онкозахворювання
(21,8%), на третьому – травми й нещасні випадки (13,9%). У понад 12%
померлих причиною були цирози печінки.
Як не прикро, але не всі чорнобильці обстежуються амбулаторно, не хочуть лікуватися або ж звертаються за медичною допомогою вже на пізніх стадіях того чи іншого захворювання. Таке халатне ставлення до свого здоров’я просто недопустиме. В Калуші є всі умови для повноцінного обстеження й лікування. Тим більше, лікування як у денних стаціонарах, так і в ЦРЛ безкоштовне. І те, що дільнична служба викликає чорнобильців на обстеження, слід сприймати серйозно. Хочу наголосити, що, згідно із законодавством, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов’язані проходити щорічно обстеження в медичних закладах.
Ще раз нагадуємо. Шановні чорнобильці! Просимо всіх звернутися до дільничних терапевтів міської поліклініки й пройти комплексний огляд у спеціалістів.
Стефанія Кулібаба, лікар, відповідальний за медичне обслуговування чорнобильців м. Калуша
ИСТОЧНИК : http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=3100
Комментариев нет:
Отправить комментарий