28 апреля 2013 г.

ЧОРНОБИЛЬ – БІЛЬ МІЛЬЙОНІВ!

На теренах України дуже багато чудових своїм краєвидом, цікавих і чимось привабливих місць, у які б кожен хотів би хоч раз та повернутися, а якщо побачив пейзажне фото місцевості, то відвідати його. Є і такі які  особливої уваги не привертають. Одначе є також і місця які прямо викликають біль, від яких краще було б триматися подалі. І, нарешті, є такі уникати котрих і треба, не тому що там немає нічого цікаво, а тому що перебування там може бути небезпечно для життя. Але є і люди, яких тягне в останні пам`ять страченого минулого (саме страченого, а не втраченого, бо перше гірше за останнє).



Чорнобильська Атомна Електростанція створені у термін з 1970 по 1977 рік (перший та другий блоки) і здані в експлуатацію. Друга черга (третій і четвертий енергоблоки ідентичних реакторів) здали в штатну експлуатацію до кінця 1983 року в безпосередній близькості до перших двох. Вже в 1981 році на відстані 1,5 км розпочали будівництво третьої черги (п'ятого та шостого енергоблоків) з тими ж самими реакторами, яку зупинили після катастрофи на четвертому енергоблоці, у стані підготовки до здачі в експлуатацію [1]. В той же час в мальовничій місцевості на річці Прип'ять на південь і схід від блоків АЕС штучний ставок для контуру охолодження турбін та інші теплообмінники площею 22 км  (на 3,5 м нижче нульової відмітки АЕС. А от для охолодження третьої черги планували градирні. Проектна потужність ЧАЕС - 6000 МВт, за станом на квітень 1986 року працювали тільки чотири реактори РБМК-1000. Загальна задіяна потужність 4000 МВт [2]. АЕС  момент аварії Чорнобильська АЕС, як і Ленінградською і Курська, були найпотужнішими в СРСР [3]. За непідтвердженими даними на ЧАЕС планувалося ввести до 12 реакторів.

Якраз тут і повстає питання, хто ж такий розумний [4] що пропонував і просунув на затвердження такий небезпечний план побудови АЕС густозаселеній зоні під Києвом?  Отут і цьому розумнику, і всьому оточенню навколо, за часів сталінізму лежати в сирій землі і навіть без будь-якої позначки у вигляді осикового кілку, що за часів запеклого християнства вбивали у похованих іуд! Майже 600 000 професійних фахівців, переважна більшість осіб з вищою освітою, приймали участь в ліквідації наслідків. І в тому, чи іншому вигляді вони мали ту чи іншу дозу опромінення, надзвичайно шкідливого для здоров`я. І це ще не все… Скільки людей від тих – страшенних подій мають (нехай і побічно) шкідливі наслідки для здоров`я, навіть не маючи про це будь якої уяви. Може хтось вважає, що хвилі отого занепокоєння задарма прокотилися по закордонним державам? Даремно, жоден фахівець не візьме на себе ризик назвати наближені до справжніх наслідки цієї трагедії, а тим більше обґрунтовані результати…. Ясно тільки те, що наслідки разючі і непередбачені. Послухали б ви тих фахівців з Японії, які спостерігають за подібними, але у сотню разів меншими наслідками. Якщо сказаного вище недостатньо наведу [5] відомості Американського Екологічного фонду в порядку наростання шкідливості:
 
Десять місць на Землі несумісних з життям:

10. Дзержинськ, Росія: Відповідно звітам екологів в 1930 - 1998 роках у Дзержинську поховано більше 200 тисяч тонн хімічних відходів, включаючи найбільш небезпечні відомі нейротоксини. Міська вода частково заражена діоксинами та фенолом, і рівень забруднення, за наявним даними, в 17 мільйонів разів перевищує безпечний рівень. На сьогоднішній день у місті проживає  близько 300 жителів. Середня тривалість життя 45 років.
 
9. Кабве, Замбія. На початку минулого століття в виявлені великі запаси свинцю та кадмію. Пізніше там побудували великі підприємства з переробки цих металів. В результаті сьогодні рівень забруднення повітря важкими металами в чотири рази перевищує допустиму норму. Кількість заражених людей в цьому місці перевищує 250 000. Вони страждають гострим отруєнням крові, яке визиває часті блювоти, проноси, захворювання нирок і атрофію м'язів.

8. Ла-Оройа, Перу. У порівнянні з іншими містами, це поселення відносно невеличке - у ньому проживає всього 35 тисяч мешканців. Однак, більше 95 % жителів вражені важкими захворюваннями, пов'язаними з надзвичайно високим вмістом свинцю в крові. На теренах поселення і зараз розташовані американські заводи по видобутку таких корисних копалин, як свинець мідь і цинк. До атмосфери потрапляють величезні кількості двоокису сірки, від чого часто йдуть кислотні дощі.

7. Лінь-финь, Китай. Це центр китайської вугільної промисловості провінції Шань-ксі. Рівень двоокису сірки та інших шкідливих часток у повітрі значно перевищує норму. Їх настільки багато, що повітря стає сірим і прозорість повітря погіршена, тим більш довкілля. А там мешкає більше 200 000 заражених людей, що страждають від пневмонії, раку легень та бронхіту.
6
. Норильськ, Росія. Вважається одним з найбільш забруднених місць у Росії. Часто йде чорний сніг, а в повітрі чути присмак сірки. У Норильську розташовані найбільші у світі підприємства по переробці важких металів - міді, свинцю, нікелю, селену і цинку. Сьогодні в місті проживе близько 134 000 заражених людей, що страждають респіраторними захворюваннями. З 2001 року в'їзд у місто для іноземців заборонено.

5. Сукінда, Індія. Тут розташовані найбільші у світі хромові шахти. Велика частина відходів скидають у воду річок та озер, у результаті чого практично у всіх водних запасах міста присутні канцерогенні речовини. У місті живе більше двох з половиною мільйонів чоловік. Майже 90 відсотків населення схильні до ракових захворювань.

4. Тянжинь, Китай - промисловий центр виробництва свинцю. Одне з найбільш забруднених місць Китаю. Концентрація свинцю в повітрі і на ґрунті майже в 10 разів перевищує допустиму норму. Вміст свинцю в зернових культурах, що ростуть навколо в 24 рази перевищує норму.

3. Вапі, Індія - знаходиться в кінці пояса промислових комплексів довжиною 400 км. У цьому місті зосереджені більше 1000 промислових підприємств. Рівень ртуті ґрунтових вод майже в 100 разів перевищує норму, а повітря переповнене важкими металами. Число заражених жителів Вапі, які страждають різного роду хронічними захворюваннями, цього року перевалило за 70 000.

2. Сумгаїт, Азербайджан - один центрів хімічної промисловості пострадянського простору. На сьогоднішній день там мешкає більше ніж 275 000 людей, заражених важкими металами, нафтовими відходами та іншими хімічними речовинами. Діти в цьому районі народжуються з такими генетичними відхиленнями, як розумова відсталість і захворювання кісток.

1. Чорнобиль, Україна. Про цю трагедію сказано дуже багато. На сьогоднішній день кількість людей, постраждалих від радіації в цьому районі становить 5,5 мільйонів. Ядерна катастрофа 26.04.1986 року, коли під час вибуху розплавилося ядро реактору, принесла в сто разів більше радіації, ніж разом ті атомні бомби, що скинуті під час Другої світової війни на Хіросіму і Нагасакі.
Може дехто і після чого буде заперечувати і щось розповідати. Тоді у мене порада – їхати до Чорнобилю сісти (бажано без захисту) десь там біля четвертого реактору і помріяти годинку…
Через 23 роки експлуатації, нарешті, 15.12.2000 року станція припинила роботу. Але ще і досі ведуть роботи забезпечення безпеки Чорнобильської АЕС, налаштуванню (вкотре) укриття четвертого енергоблоку і ослабленню впливу на екологічну систему.
Почитайте [6] про події на головній площі міста Славутич, на відстані 46 км від Чорнобилю... .Молебень за загиблими. «Кілька сотень людей зі свічками і лампадками стоять перед монументом пам'яті: на гранітній плиті…. Портрети 30-ти ліквідаторів-пожежників, які померли протягом кількох днів і тижнів після вибуху….
Оператор ЧАЕС Леонід Тобольський, 56 років, кладе квіти, пригнув голову і сховавсь у натовпі. На чоловікові біла запилена куртка. Каже, ковтаючи сльози: - Сонечко, я 26 років ні... звиняй... Не можу»…      "27 років тому рутинна перевірка ЧАЕС призвела до катастрофічних наслідків, пише шотландська Scotland On Sunday" [7]. «Серед них - 57-річний герой-чорнобилець Валерій Рисований. Цього тижня він прибув до Шотландії завдяки благодійній організації Chernobyl Children's Life Line, яка опікується відпочинком і відновленням здоров'я дітей із забруднених радіацією районів України й Білорусі.
« Рівень радіації був настільки високим, що дерева у лісі, здебільшого сосни, спалила не пожежа, а радіація - вони висохли і стали буро-червоними. Ми застосовували спеціальні машини на основі танків для збору дерев, гілок і всього радіоактивного матеріалу. Ми навіть знімали верхній шар ґрунту глибиною до одного метра, потім ховали все це», - розповів пан Рисований. «Зараз в Україні лишилося 47 000 ліквідаторів. Усі вони мають статус інвалідів», каже він. Візьміть і прикиньте 47 тисяч і 600 напочатку!
Пробачте, сучасна влада, ще більше не бачить масштаби трагедії і майже не звертає уваги на ліквідаторів. Зате, як синів лейтенанта Шмідта, замість ти хто помер з`являються непричетні. Якщо є сфальшовані генерали (дивиться вчорашню публікацію ХВ), проФФесори, дипломи та дисертації, то що казати. Дійшли (самі визначте до чого).
«Чорнобиль валиться! У машинному залі атомної станції обвалився дах. Не витримав вантажу мокрого снігу. У Держінспекції ядерного регулювання стверджують - радіаційний фон не змінився і становить 14 - 20 мілірентген за годину. Натомість, у російському ГрінПіСі вважають, що у приміщенні закритої станції збирається дрібнодисперсний пил,  апріорі, радіоактивний.»
І ось наведу визначення звичайного блогера Петра: «З моменту вибуху Чорнобильської АЕС, при всіх президентах починаючи з Кравчука, на Україні розкрадають кошти на ремонт станції як бюджетні так і що надходять з фондів. Це чорна діра і годівниця для влади. Якщо, хоч 15% доходило до ремонту і відновлення, вся станція стала б забетонована у єдиний моноліт. Такі б і ще пару станцій підірвали, аби гроші у країни красти, благо закони самі під себе пишуть і суддів своїх призначають». Що тут скажеш. Від себе додам: Вони мабуть в екології необізнані. Інакше, може б злякалися. Жаль таким і пояснити зайве, не зрозуміють!!!
   
ЖАЛЬ ПРОСТІР ТА ЧАС ОБМЕЖЕНІ, можна було б писати та писати... І ЗНОВУ ЖАЛЬ: влада - гребе, час той іде. Чорнобильці втрачають життя і мають жалюгідні подачки, жиріють шельми від чорнобилю є такий гіркий полин... А ми ковтаємо усе, в тому числі і екології!

ИСТОЧНИК : http://h.ua/story/375917/

Комментариев нет:

Отправить комментарий