Мінсоцполітики підготувало законопроект, що посилює соціальний захист трьох категорій чорнобильців: дітей-чорнобильців, вдів чорнобильців і тих, хто будучи дітьми проживав на зараженій території в перші два місяці після аварії. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час зустрічі з представниками громадських організацій чорнобильців. У зустрічі взяли участь представники Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля», Черкаської обласної громадської організації «Чорнобильський набат», Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна», Всеукраїнського об'єднання ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» та інших організацій.
«Як ми і домовлялися на попередній зустрічі, Міністерство підготувало проект закону, яким буде посилено захист трьох категорій чорнобильців. Вони також постраждали від Чорнобильської катастрофи, але не могли користуватися соціальними гарантіями. Ці зміни підтримали всі чорнобильські організації», - сказала Наталія Королевська.
«Як ми і домовлялися на попередній зустрічі, Міністерство підготувало проект закону, яким буде посилено захист трьох категорій чорнобильців. Вони також постраждали від Чорнобильської катастрофи, але не могли користуватися соціальними гарантіями. Ці зміни підтримали всі чорнобильські організації», - сказала Наталія Королевська.
Міністр уточнила, що в першу чергу законопроект стосується тих, хто не досяг повноліття на 26 червня 1986 року і з 26 квітня по 26 червня того ж року постійно проживали на території з перевищенням граничної дози опромінення. «Ті, хто з цієї категорії захворів після досягнення повноліття на рак щитовидної залози, отримають статус», - сказала вона.
Крім того, проект закону включає в себе пункт про соцзахист осіб, які до настання повноліття мали статус дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а після досягнення 18 років такий статус втрачають. «Законопроектом пропонується зберегти за ними право медичного обслуговування, диспансеризації та лікування у спеціальних стаціонарах», - сказала Міністр.
Окремо в документі прописано захист членів сімей (дружин (вдів), чоловіків, неповнолітніх дітей, батьків) ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які померли. «Пільги та компенсації повинні надаватися сім'ї померлих громадян, які були віднесені до категорії 1 (інваліди), незалежно від встановлення причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою», - заявила Наталія Королевська.
Источник: Міністерство соціальної політики України
Ув В С.Проскурин,Б Бродовский, гл трусонюх страны и его наместники в областях, др руководители орг. чернобыльцев страны привожу Ваши ФИО: Эдик Сливинский " Чорнобыль Едность" ,А.Ф Колядин "ЧЕрнобыль-86" орг " СОЮЗ рабочих Чернобыля международная" как они себя называют. Вы с этим согласитесь? Наверное НЕТ! А что делать чернобыльцам и их вдовам 2,3 категории???? Колеги опомнитесь, ведь не их вина ,что один был в 86 году имеет минимум 2 категорию а 2-й месяц в 88 году через военкомат и имеет 3 категорию?
ОтветитьУдалитьПо закону ничего не ИМЕЕТ!!!
Степан Борисович Андреев Украина
«Як ми і домовлялися на попередній зустрічі, Міністерство підготувало проект закону, яким буде посилено захист трьох категорій чорнобильців….
ОтветитьУдалитьЦі зміни підтримали всі чорнобильські організації», - сказала Наталія Королевська.»
Умиляет такое единодушие всех переговорщиков с кабмином… А утверждали что не найдут общий язык…