Інвалід-чорнобилець Петро Калюжко готує позов до Євросуду |
Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалід ІІІ групи, мешканець Долинської Петро Калюжко кілька років тому звернувся до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі та управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації з проханням перерахувати йому розмір пенсії та оздоровчих відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», пише газета "Взаимопомощь".
Отримавши відмови, звернувся до Долинського районного суду, який зобов’язав зазначені організації здійснити перерахунок і виплатити чорнобильцю належні кошти. Обоє управлінь спробували оскаржити постанови районного суду в Дніпропетровському апеляційному суді, але той залишив рішення місцевого суду без змін.
Отримавши відмови, звернувся до Долинського районного суду, який зобов’язав зазначені організації здійснити перерахунок і виплатити чорнобильцю належні кошти. Обоє управлінь спробували оскаржити постанови районного суду в Дніпропетровському апеляційному суді, але той залишив рішення місцевого суду без змін.
- Управлінням Пенсійного фонду мені зроблено перерахунок і виплачено кошти за період з 1 жовтня 2008 по 1 листопада 2011 року, потім виплати припинилися, - розповідає Петро Васильович. – Куди я тільки не звертався, запитуючи: чому. Отримав навіть листа від директора Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України (м. Київ) Машкіна, в якому повідомлялося, що розмір чорнобильської пенсії відтепер визначається постановою Кабінету міністрів України від 23.11.2011 р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Як це так: постанова Кабміну тепер вище, ніж Закон? Ніж Основний Закон України – її Конституція, де в ст. 22 записано: «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод», в ст. 124 теж зазначено: «судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України». Виходить, і судові рішення на основі чорнобильського закону, і Конституція проігноровані?
Рішення Дніпропетровського апеляційного суду щодо перерахунку управлінням праці і соціального захисту населення РДА оздоровчих коштів прийшло Калюжку днями – 7 серпня 2013 року.
– Там теж не стали виконувати рішення суду, а направили мене в управління державної казначейської служби в Долинському районі. Проте казначейство тепер також керується не рішеннями судів, що на основі закону, а постановою КМУ від 30.01.2013 р. №45. Вимагає щоб у виконавчому впровадженні було не слово «нарахувати», а слово «стягнути» і сума. Зараз це вже неможливо, бо рішення апеляційного суду «остаточне і оскарженню не підлягає». Замкнуте коло, зроблене таким чином, щоб чорнобильці ніяких шансів не мали отримати свої законні кошти. Навіть документи для розгляду не хочуть приймати. В Долинському районі разом зі мною біля 30 чорнобильців аналогічно судилися і ніяких результатів у жодного, - скаржиться Калюжко
З цього приводу чоловік звертався у Київ до Державної виконавчої служби, до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. Листи-відповіді надійшли, але, за словами чорнобильця, це були відписки, де ні слова щодо цинічного порушення статтей 22 і 124 Конституції України.
Глибока зневіра українськими інституціями змушує інваліда-чорнобильця готувати документи до Європейського суду з прав людини.
Источник: Правдоруб
Комментариев нет:
Отправить комментарий