Депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода дала оцінку бюджету області на 2014 рік, який щойно був ухвалений на сесії Черкаської обласної ради.
Прийняття обласного бюджету на 2014 рік проходило у звичний для правлячої Партії регіонів спосіб: затупування та загрюкування опозиційних депутатів та суцільний одобрямс у виступах депутатів-регіоналів та комуністів по запропонованому облдержадміністрацією проекту бюджету.
Які напрямки депутатська більшість Партії регіонів визначила пріоритетними для черкащан?
1. Розвиток молочного скотарства, на що передбачено витратити з обласного бюджету 700 тисяч гривень.
Фінансування молочного скотарства з обласного бюджету не передбачено Бюджетним кодексом і насправді є корупційною схемою лобіювання за бюджетні гроші наближених осіб.
Для порівняння: на медикаменти для хворих 3,5 тисяч чорнобильців міста Черкаси , які мають право на пільгове медикаментозне забезпечення, передбачено 769 тисяч гривень, або 18 гривень на місяць на одну людину. Чи вистачить інваліду-чорнобильцю 18 гривень на лікування на місяць – питання риторичне. Хворі люди безуспішно будуть і в 2014 році оббивати пороги медичних закладів та аптек.
Мою пропозицію: зняти 700 тисяч гривень з «розвитку молочного скотарства» та направити на медикаменти для хворих чорнобильців підтримало лише 3 депутати з Партії регіонів – Світлана Журба,Олег Васецький та Костянтин Рудишин.
Решта, в тому числі: Іван Гретченко –керівник обласного товариства «Червоний хрест» , Володимир Багрійчук – голова бюджетної комісії облради, Інна Губенко – голова комісії з питань охорони здоров`я, Наталія Горбенко- голова комісії з питань соціального захисту населення - голосували за «скотарство».
2. Другий пріоритет – фінансування програми «Участі громадськості у вивченні суспільної думки», на що передбачено 827 тисяч гривень.
Невже масові протести черкащан не дають уявлення про «громадську думку»? Чи можливо влада пояснить: чому студенці Олі Галушці , яка й досі знаходиться в лікарні, з 4 поверху Будинку рад кинули горщік на голову? Це що, нові методи вивчення «громадської думки»? В реаліях «вивчення думки» зводиться до розповсюдження фальшивих агіток по «покращення вже сьогодні» та оббріхування опозиціонерів в соціальних мережах.
3. Третій пріоритет – підтримка комунального автотранспортного підприємства облради – 1 мільйон гривень додатково до державного бюджету на перевезення пана С. Тулуба та його заступників на обідню перерву при зарплаті 15 тисяч гривень на місяць. Для порівняння: на перевезення 40 тисяч хворих дітей та обслуговуючого персоналу з міського бюджету на рік виділяється лише 560 тисяч гривень.
4. Розвиток інформаційного простору – 2.5 мільйона гривень, щоб обличчя голови ОДА та чиновників, які розповідають про «покращення » не сходило зі шпальт газет та телеекранів.
5. Виділено 2.9 мільйона гривень Управлінню по експлуатації Будинку Рад для ліквідації «наслідків дій протестувальників», а в реалії провокаторів-тітушок, які діяли за принципом «все украдено до нас».
6. Будівництво музеїв, які стоять порожні, до 200-річчя Тараса Шевченка – 30 мільйонів гривень.
Для порівняння: на ремонтні роботи медичних закладів міста, більшість з яких потребують негайного ремонту, за 2013 рік було виділено 3,2 млн. гривень при мінімальній потребі 28 мільйонів гривень на рік.
7. Так і залишилась невизначеною доля 62 хворих з нирковою недостатністю діалізного центру «Фрезеніус», кошти на лікування смертельно хворих людей в обласному бюджеті на 2014 рік у розмірі 10 мільйонів не передбачені.
Висновок: кожен з нас відчуває на собі ефективність використання податків, коли приходить в лікарню або школу.
Обласний бюджет на 2014 рік, прийнятий Партією регіонів та комуністами, попри демагогічну турботу про малозабезпечених людей, залишає їх сам на сам зі своїми проблемами.
Источник: Провинция (г. Черкассы)
Комментариев нет:
Отправить комментарий