13 февраля 2014 г.

Ситуація: «Не харчування, а знущання?»

Ситуація з харчуванням учнів у Малинському районі вкотре набула актуальності. Каменем спотикання стало ТОВ «Статпостач» із Білої Церкви, котре, згідно з проведеним Міністерством соціальної політики України тендером, стало переможцем.

Раніше, коли дітей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, харчував Малинський комбінат громадського харчування, жодних проблем не виникало. Нині ж до переможця торгів у відділу освіти Малинської райдержадміністрації, директорів шкіл, батьків багато запитань.

Це підприємство, відповідно до укладеного договору з Мінсоцполітики України від 10 січня 2013 року, харчує близько 20 тисяч дітей Ємільчинського, Народицького, Овруцького та Малинського районів.

Але чомусь вартість одного діто-дня на території Малинського району є однією з найнижчих. Наприклад, для дітей молодшої вікової групи (6-10 років) вартість обіду складає 8 грн. 50 коп., середньої (11-14 років) – 9,85 грн., старшої – 10,55 грн. А в інших районах вона вища і становить 9,84 грн., 10,36 грн. та 11,93 грн. – у Ємільчинському, 12,25 грн., 13,50 грн., 14.30 грн. – у Народицькому, 9,84 грн., 10,36 грн., та 11.93 грн. – у Овруцькому.

- У 25 загальноосвітніх школах Білоцерківське підприємство харчує 1734 дитини, - розповів начальник відділу освіти Малинської райдержадміністрації Віталій Коробейник.

- До нас справді надходили письмові доповідні записки директорів Недашківської, Луківської, Федорівської, Горинської, Слобідської ЗОШ стосовно завищених у декілька разів закупівельних цін на продукти харчування, які привозяться цим ТОВ на харчоблоки навчальних закладів. Були нарікання й на неодноразове постачання несвіжих овочів. Цю ситуацію ми намагалися врегулювати на спільних засіданнях, за участю керівників району та представника ТОВ «Статпостач», але віз і нині там. Головною проблемою залишаються невеликі порції їжі, ціни на які наче в ресторані.

Стурбовано прокоментувала ситуацію і директор Луківської ЗОШ І-ІІІ ступенів району Зоя Галицька:

- Із 106 учнів нашої школи 46 – із малозабезпечених родин, - повідомила Зоя Василівна. - Вони потребують посиленого харчування і задоволені, коли мають тарілку гарячого супу чи гарнір з м’ясом і салат. Бо про такі «делікатеси» вдома лише мріють. Часто з сільським головою Іваном Венглівським ми починаємо свій робочий день відвідинами таких сімей, виловлюємо в селі дітей, які не прийшли на навчання.

Завищених майже вдвічі цінами на продукти харчування, якими годують наших дітей, я взагалі шокована, - продовжила директор. - Таких немає навіть на жодному ринку області. Невже рентабельно возити хліб із Ємільчиного, коли у Малині простоює свій хлібозавод?

А яка їх якість: гнила капуста, консервовані огірки-жовтяки та яблука з чорними цятками, сосиски, котрі після варіння розвалюються. І все це пропонують до харчового раціону дітей. Невже 2 грами масла в супі чи шматочок сиру, який світиться, можна назвати повноцінним і збалансованим харчуванням? До того ж доставляють ці продукти, скиданими в одну купу: і фрукти, і овочі, і ковбаси.

До нашої розмови приєдналася й голова батьківського комітету школи Софія Кириченко.

- Це жах! Постачальники вважають, що так можна годувати дітей: чотири курки на 106 учнів! Діти хитаються від вітру! А ціни на все «космічні».

Виявилося, що привозять для дітей і прострочений сік. А на зауваження батьків відповіли: «Ви цей сік ще до кінця навчального року питимете!»

Претензії до організації, яка виграла тендер, мають і спеціалісти Держсанепідслужби. За словами в.о. головного лікаря Малинського міськрайонного управління головного управління Держсанепідслужби в області Наталії Кривець, трапляються часті випадки неправильного оформлення сертифікатів якості продуктів; відсутні маркувальні етикетки; миючі та дезінфікуючі засоби на харчоблоках тощо.

- Не один раз мені скаржилися батьки на харчування дітей у школі, - поінформув депутат Малинської районної ради Сергій Бузенко. – Вважаю, що такі «космічні» закупівельні ціни неприпустимі, а тендер повинен проводитися не в кулуарах Міністерства, а відкрито й лише серед місцевих підприємств, а не приїжджих, яких не можна знайти.

У нашій телефонній розмові регіональний директор ТОВ «Статпостач» Володимир Тимошенко намагався переконати у протилежному. Мовляв, діти отримують збалансоване гаряче харчування, вітаміни, фрукти, солодощі. За словами керівника, ТОВ дотримується Постанови Кабінету міністрів України, де розписні необхідні норми харчування дітей. Крім того, оренда приміщень, використана електроенергія, податки кожного місяця обходяться їм у 300 тис. грн.

На останній сесії Малинської районної ради депутат Вячеслав Кашиця у зверненні просив детально обговорити питання завищених цін на продукти харчування для дітей. Підтримав його голова районної ради Микола Савченко. Він зазначив: якщо ТОВ «Статпостач» не змінить своєї цінової політики, районна рада може відмовити йому в оренді шкільних їдалень.

Депутати прийняли й звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України, щодо ситуації з організацією харчування дітей.

До речі, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, дізнавшись про таке ставлення ТОВ «Статпостач» до харчування в школах, не дозволив йому організовувати його в місті. Нині харчує дітей місцеве комунальне підприємство.

Отже, ситуація, що виникла в Малинському районі, викликає запитання: кому потрібні такі тендери, спрямовані не на користь дітям-чорнобильцям? Думається, час уже навести лад з такими підприємствами-гастролерами, й організацією тендерів зокрема. Бо діти – майбутнє України, не дуже ефективно сприймають виучуваний матеріал на напівголодний шлунок.

Олександр Колесник


Источник: http://infomalin.biz/

Комментариев нет:

Отправить комментарий