26 августа 2013 г.

Депутати в Україні отримують у понад 10 разів більшу пенсію, аніж вчителі.

В Україні станом на початок року було 1019 народних депутатів-пенсіонерівПереважна більшість українців змушена жити на мінімальну пенсію, якої ледь вистачає, аби не вмерти з голоду.


Пенсія, це те неминуче, що чекає кожну людину. Проте якщо для одних це жаданий відпочинок від роботи, можливість присвятити себе близьким, улюбленим заняттям тощо, то для інших - немов неминуче покарання. Адже чимало українців отримують мізерну пенсію, на яку проблематично вижити без сторонньої допомоги чи підзаробітків.



Середня пенсія різних категорій населення:

Народні депутати - 14 тисяч 176 гривень
Судді – 7181 гривня
Льотчики – 6471 гривня
Прокурори – 6184 гривні
Митники – 4842 гривні
Науковці – 3548 гривень
Працівники органів місцевого самоврядування – 3422 гривні
Державні службовці – 2898 гривень
Військовослужбовці та працівники органів внутрішніх справ – 2439 гривень
Освіта, культура, охорона здоров’я тощо – 1298 гривень
Сьогодні різниця між пенсією, для прикладу, народного депутата і пересічного вчителя чи лікаря у понад десять разів. Але для того, аби мати навіть таку мізерну пенсію у понад тисячу гривень, вчителю треба відпрацювати щонайменше 30 років. Депутату ж достатньо одного разу бути обраним до парламенту.

В Україні станом на початок року було 1019 народних депутатів-пенсіонерів. У нашій області мешкають семеро, які отримують пенсію народного депутата, розмір якої становить 14 тисяч 176 гривень.

– Розмір пенсії залежить від страхового стажу. Для чоловіків - 35 років, для жінок – 30 років загального стажу. За тими категоріями, які йдуть за окремими законами, – має бути відповідна вислуга, у кожного своя. Скажімо, 15, 20 або 25 років. Також має значення граничний вік і, звичайно, розмір заробітної плати. Але не сам розмір, а з якої сплачували страхові внески, – розповів начальник Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів. – Остання складова – це середня пенсія по економіці, яку беруть у розрахунок на момент її призначення.

За словами керівника фонду, розмір пенсії не може бути нижчий за прожитковий мінімум для непрацюючих громадян. Наразі 894 гривні є мінімальним розміром виплати пенсіонерам, які мають право на пенсію. А це означає, що людина має не менше 15 років стажу і має відповідний граничний вік.

Якщо ж людина ніде не працювала, то вона не має права на пенсію, а має право у 63 роки звернутись до органів соцзахисту для отримання соціальної допомоги.


Щодо можливого збільшення розміру пенсійного забезпечення, то з 1 грудня передбачено зміну мінімального розміру виплат для непрацездатної категорії до 949 гривень. А це потягне за собою масові перерахунки щодо всіх категорій громадян.


Олексій МИКОСЯНЧИК

ИСТОЧНИК :  http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/deputati_v_ukraini_otrimujut_u_ponad_10_raziv_bil_shu_pensiju_anizh_vchitel/

Комментариев нет:

Отправить комментарий