11 апреля 2014 г.

Ініціативу захисту «чорнобильців» підтримують науковці-експерти і медики

Право на щорічне безкоштовне медичне обстеження можуть отримати 67 тисяч 297 громадян України. 

Наприкінці 2013 року народний депутат України Владислав Атрошенко зареєстрував та надав для ознайомлення Верховній Раді України три законопроекти, спрямовані на соціальний захист людей, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Робота над законопроектами триває. 

Повідомляє прес-служба депутата.


Зокрема, проект Закону «Про внесення зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо медичного забезпечення» №3810 від 20.12.2013 року вже готується до першого читання у Верховній Раді України. Проект акта розроблено з метою запровадження щорічного медичного обстеження (диспансеризації) та лікування повнолітніх осіб, які до досягнення повноліття мали статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У ході підготовки до голосування згаданий законопроект №3810 від 20.12.2013 було розглянуто Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я за участі представників профільних міністерств. Підсумком засідання від 9 квітня стала резолюція: «…Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров`я пропонує проект Закону №3810, поданий народним депутатом України Атрошенком В.А., за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу з урахуванням висловлених зауважень».

Зауваженням Комітету є пропозиція доповнити законопроект положенням, яке визначає порядок направлення означених осіб на медичне обстеження та лікування у спеціалізованих медичних закладах. Що ж стосується самого запровадження щорічного медичного обстеження та лікування – Комітет із питань охорони здоров`я підтримує автора законопроекту, народного депутата України Владислава Атрошенка.

Також проект закону №3810 отримав висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України. «Головне науково-експертне управління, підтримуючи в цілому законодавчу пропозицію щодо посилення соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вважає за доцільне зазначити про таке…

Насамперед потребує уточнення статус такої категорії потерпілих…, доцільно також передбачити для таких осіб право на пільгове придбання ліків за рецептами лікарів», – зазначено у експертній оцінці законопроекту. Та загальний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України однозначний – за результатами розгляду в першому читанні проект закону може бути прийнятий за основу.

Підготовка законопроекту до розгляду Верховною Радою України – складний і тривалий процес. Народний депутат України Владислав Атрошенко, який представляє інтереси виборців 206-го виборчого округу (значна частина якого розташована в зоні радіаційного забруднення), разом із групою експертів продовжує послідовну й системну роботу, спрямовану на соціальний захист людей, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

Адже соціальний захист населення – один із пріоритетів у роботі парламенту – переконаний народний депутат України Владислав Атрошенко.

Про подальший хід роботи над законодавчими ініціативами нардепа від 206-го округу можна дізнаватися з відповідної сторінки сайту Верховної Ради України або Офіційного сайту народного депутата України.

Источник:  http://novosti.cn.ua/

1 комментарий:

  1. ОЧЕРЕДНОЙ ПИАР ОЧЕРЕДНОГО ДЕПУТАТА. МОЕЙ ДОЧЕРИ 29 ЛЕТ. ДО 18 ЛЕТ ОНА СОСТОЯЛА НА УЧЕТЕ КАК ПОТЕРПЕВШАЯ. НУ И КАК ТЕПЕРЬ ВОССТАНОВИТЬ ЭТОТ СТАТУС? КАК ПРИВЯЗАТЬ ЕЁ ЗАБОЛЕВАНИЯ к этому статусу? НЕ СОМНЕВАЮСЬ- ДЛЯ СЕбя родимых и востановят и привяжут.

    ОтветитьУдалить