До Вашої уваги пропонуємо фрагменти виступів на парламентських слуханнях про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи:
ДЖЕРЕЛО:Чорнобильський Прес-Експрес
ДЖЕРЕЛО:Чорнобильський Прес-Експрес
ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ
ОтветитьУдалить"Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи"
Сесійна зала Верховної Ради України
17 квітня 2013 року, 15 година
До доповіді запрошується заступник міністра охорони здоров'я Толстанов Олександр Костянтинович
http://static.rada.gov.ua/zakon/new/par_sl/SL170413.htm
ТОЛСТАНОВ О.К.
«За 27 років, які минають, вже чітко визначилися основні групи населення, які потребують пріоритетної державної, особливо медичної уваги. Це в першу чергу особи, які були дітьми та підлітками у віці від нуля до 18 років на момент аварії і отримали опромінення щитовидної залози. Це ліквідатори, які працювали на проммайданчику в 1986-1987 роках. Це населення, яке проживає на забруднених територіях.»…
… У період з 1990-го по 2012 рік частота раку щитоподібної залози у групах постраждалого населення помітно перевищувала середні показники по Україні. Захворюваність на цю патологію учасників ліквідації наслідків аварії у 1986-у і 1987-у роках була у п'ять разів вища очікуваного рівня, у евакуйованих – у 4,3 рази, у жителів радіоактивно забруднених територій – у 1,3 рази.
У групі ліквідаторів 238 осіб у 1986 році перенесли гостру променеву хворобу. На жаль, 28 з них померли. На сьогодні достовірно підтверджено залежність рівнів захворюваності на хвороби щитоподібної залози, серцево-судинні органи, органи травлення, новоутворення, психічні розлади від розміру отриманого опромінення у ліквідаторів з дозою опромінення понад 250 мілізівертів. Рівень захворюваності у учасників ліквідації аварії у півтора-два рази перевищує відповідні показники дорослого постраждалого населення та інших груп первинного медичного обліку за рахунок насамперед хвороб ендокринної, нервової системи, а також системи кровообігу і хвороб органів травлення.